יום שישי, 29 במרץ 2013

גולשי ספות . מאיפה הגיע הביטוי ? איך זה קשור לסדרה ? |

גולשי ספות . מאיפה הגיע הביטוי ? איך זה קשור לסדרה ? 

מאיפה הגיע שם הסדרה גולשי ספות . ראשית עליכם להבין שהמושג גולשי ספות לקוח מ"couch surfing", שהוא מיזם אינטרנטי שהוקם במטרה למצוא פתרון נוח למטיילים בחו"ל שרוצים לחסוך בעלויות.

איך זה עובד ? אם אתה נוסע ליעד מסוים בחו"ל תוכל למצוא באתר http://www.couchsurfing.org/  אנשים שמכל רחבי העולם שמוכנים לארח אותך. תוכל לבחור אצל מי תרצה להתארח לפי מספר פרמטרים כמו: איפה תישן (אם בסלון, או בחדר), איזה מידת פרטיות תהיה לך, מה תחומי העניין של המארח, האם הוא יצא איתך לבלות ולהכיר לך את העיר ועוד...
השירות ניתן בחינם, אך נהוג להביא שי קטן למארח כהוקרה על הרצון הטוב, וכמובן החיסכון של תשלום למלון, או דירה .

מלבד חשיבות החיסכון הכספי, האלמנט החשוב יותר הוא האופציה להכיר תרבויות שונות. ודברים שמלון או דירה שכורה לא יקנו לך, לדוגמה : אם תתארח בבית נוצרי בערב חג המולד עם עץ אשוח, מתנות, ילדים קטנים מתרוצצים והאווירה המיוחדת באוויר, תוכל לקחת משם המון השראה וסיפוק .


בסדרה שלנו, גולשי ספות המפיקים לקחו את הרעיון צעד אחד קדימה, והוסיפו לו את מימד הטיפול והבחינה. כל המשתתפים בתכנית הולכים לבחון את חייהם. במקום לבחור בשיטה המקובלת, ולקבוע תור אצל פסיכולוג הם יתארחו בבתים של אנשים זרים מתרבויות שונות מבלי שהם יודעים עליהם פרט . המשתתפים בתכנית יצאו לטייל עם המארחים, יפגשו את המשפחה והחברים שלהם, יכירו אמונות ומנהגים חדשים, כדי שבסופו של הפרויקט "הם ימצאו את עצמם מחדש" ויעברו את השינוי לו ייחלו.
בסדרה תשמעו את סיפורים של שבעה אנשים: 3 רווקים ו-2 זוגות שנסעו למסע חייהם. תוכלו לראות אותם בצפייה ישירה בלי עריכה, בלי תסריט ידוע - הכל מצולם היישר מהספות !!!
 לצפייה בכל הפרקים לחצו כאן !


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

LinkWithin